توپ هوشمند یاریگر فیزیوتراپ‌ها

گاه برخی بیماری‌ها یا شکستگی‌ها باعث کم شدن قدرت بدنی در برخی اندام‌های بدن ازجمله دست‌ها می‌شود. اگر شما هم از این افراد هستید و دائم به‌دنبال قوی‌تر کردن عضلات دست خود هستید می‌توانید در کنار درمان‌های پزشکی ازجمله فیزیوتراپی از یک وسیله فناورانه نیز بهره بگیرید.
Squegg یک توپ بیضی شکل نسبتاً نرم است که می‌توانید با فشار دادن آن از میزان بهبود قدرت و وضعیت سلامت دست خود مطلع شوید. این توپ هوشمند درواقع در اثر تمرین‌های متناوب به شما کمک می‌کند تا دوباره یک دست قوی داشته باشید. Squegg از جنس سیلیکون ساخته شده و علاوه بر یک بورد الکترونیکی، مجهز به سنسورهایی است که می‌توانند تعداد دفعات فشرده شدن توسط کاربر و میزان فشار را اندازه‌گیری کنند.
این توپ هوشمند همچنین به بلوتوث مجهز است تا بتواند اطلاعات را به‌صورت وایرلس و از طریق اپلیکیشن رایگان اندرویدی یا IOS به گوشی هوشمند ارسال کند تا کاربر از میزان بهبود خود اطلاع یابد. کاربر همچنین با کمک این اپ می‌تواند با دیگر کاربرانی که چنین مشکلی دارند ارتباط برقرار کند و پیشرفت‌های آنان را نیز ببیند. توپ Squegg که ضد آب است و 66گرم وزن دارد با یک بار شارژ دوساعته می‌تواند تا 80ساعت کار کند. این وسیله اکنون با بهای 29دلار در سایت کیک استارتر پیش فروش می‌شود ولی بعداً قیمت آن به 39دلار می‌رسد.