شرکت TSMC برای تامین سفارشات اپل کارخانه‌ای به ارزش ۲۰ میلیارد دلار می‌سازد

شرکت TSMC یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قطعات گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. در حالی‌که شرکت‌هایی مانند کوالکام، مدیاتک و اپل چیپ‌ست‌های خود را طراحی می‌کنند ولی TSMC وظیفه تولید آن‌ها را برعهده دارد. در کنار این شرکت، دو کمپانی سامسونگ و اینتل قرار می‌گیرند که هر ساله در حال بهبود فرآیندهای تولید خود هستند.

براساس نقشه راه TSMC، باید منتظر حضور تراشه‌های 3 نانومتری این شرکت در سال 2022 باشیم. در حال حاضر بهترین تراشه‌های بازار از فناوری ساخت 10 نانومتری بهره می‌برند. با حرکت به سمت تراشه‌های کوچک‌تر، شاهد قدرتمندتر شدن و همچنین مصرف بهینه انرژی از سوی آن‌ها خواهیم بود.

شرکت TSMC

شرکت TSMC برای رسیدن به هدف خود مبنی بر تولید تراشه‌های 3 نانومتری، باید یک کارخانه جدید تاسیس کند. براساس گزارشی جدید، این کمپانی به دنبال ساخت یک کارخانه جدید در ایالات متحده بوده که البته این کارخانه مربوط به تراشه‌های 3 نانومتری نیست و کارخانه مربوطه در تایوان برپا خواهد شد.

اخیرا مدیرعامل این شرکت در مصاحبه‌ای با بلومبرگ اعلام کرده که هزینه ساخت این کارخانه نزدیک به 20 میلیارد دلار خواهد بود. این مبلغ بسیار زیاد است و می‌توان آن را با میزان تولید ناخالص داخلی کشورهایی همانند قبرس و کامبوج مقایسه نمود.

تقریبا می‌توان با اطمینان گفت که این اقدام شرکت TSMC برای راضی نگه داشتن اپل و همچنین دریافت سفارشات از این کمپانی است. سال آینده باید منتظر عرضه تراشه‌های 7 نانومتری و در سال‌های 2019-2020 با تراشه‌های 5 نانومتری ملاقات خواهیم کرد.

نوشته شرکت TSMC برای تامین سفارشات اپل کارخانه‌ای به ارزش ۲۰ میلیارد دلار می‌سازد اولین بار در پدیدار شد.