مدیاتک یک چیپ‌ست مخصوص اینترنت اشیا را معرفی کرد

مدیاتک یک چیپ‌ست مخصوص اینترنت اشیا را معرفی کرد

کمپانی مدیاتک به‌تازگی از یک تراشه با نام MT2625 رونمایی کرده است. این چیپ‌ست که هنوز نام مشخصی به خود نگرفته، با ابعاد 16 در 18 میلی‌متری خود بسیار کوچک بوده و جهت استفاده در اینترنت اشیا توسعه یافته است. این چیپ‌ست از تمامی باندهای فرکانسی پشتیبانی می‌کند و به این ترتیب همه دستگاه‌ها در سراسر دنیا می‌توانند از آن استفاده کنند.

شما احتمالا اطلاعاتی در رابطه با اینترنت اشیا دارید، این تکنولوژی قرار است خانه شما را از دستگاه‌های هوشمند پر کند. دستگاه‌های هوشمند برای کارکردن نیاز به برقراری ارتباط با یکدیگر دارند و استاندارهای کنونی از جمله وای‌فای، از آن‌جایی‌که نیاز به مصرف انرژی زیادی دارند، برای این کار مناسب محسوب نمی‌شوند.

تراشه MT2625 از پردازنده Cortex-M استفاده می‌کند که سرعت کلاک آن 104 مگاهرتز است. این چیپ‌ست از دو باند NB1 و NB2 پشتیبانی می‌کند که می‌تواند محیط‌های داخلی را پوشش داده و هزینه بسیار پایینی دارد. عمر باتری این چیپ‌ست به‌صورت سالانه ارزیابی می‌شود.

معرفی این تراشه شرکای مدیاتک را قادر می‌سازد تا به‌سرعت گجت‌های هوشمند کوچک و مقرون به صرفه را تولید و روانه بازار کنند. بنابراین انتظار می‌رود به‌زودی دستیارهای هوشمندی هم‌چون سیری، کورتانا، الکسا و Assistant دستگاه‌های خانه را تحت کنترل بگیرند و استفاده از دکمه پاور خیلی زود به‌کاری بدون فایده مبدل شود.

نوشته مدیاتک یک چیپ‌ست مخصوص اینترنت اشیا را معرفی کرد اولین بار در پدیدار شد.