چگونه از نسخه جدید آپدیت پلی‌استیشن ۴ خود مطلع شویم؟

آپدیت پلی‌استیشن 4

اگر قصد دارید که پلی‌استیشن 4 شما همیشه به‌روز باشد، پس راه چندان سختی را در پیش ندارید. می‌توانید آپدیت این کنسول را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در حالت Rest Mode بارگیری شود. بدین ترتیب می‌توانید به بازی کردن پرداخته و دیگر مجبور نیستید که به کادر پیشرفت فرآیند آپدیت کنسول خود خیره شوید. شوربختانه، مشکلاتی در آپدیت نرم‌افزاری جدید این کنسول به وجود آمده که حتی گاهی اوقات نیز منجر به خرابی دستگاه‌های پلی‌استیشن 4 شده است. بنابراین اگر قصد دارید با غیرفعال کردن آپدیت خودکار از این‌گونه مشکلات دوری جویید، آنگاه باید به‌صورت دستی به نصب آپدیت‌های میان‌افزاری (firmware) کنسول خود بپردازید.

شیوه اطلاع از نصب جدیدترین آپدیت پلی‌استیشن 4

اولین قدم این است که کنسول خود را روشن کنید. اگر کنسول شما روشن بوده و یا اینکه در حالت Rest Mode قرار دارد، آنگاه باید تمامی برنامه‌های اجرایی را ببندید. اگر مشغول بازی کردن هستید، پیش از خروج باید پیشرفت خود در بازی را ذخیره کنید. اگر پیش‌تر کنسول خود را به اینترنت متصل کرده باشید، پس به‌صورت خودکار نیز به فضای آنلاین دسترسی خواهید داشت. در زیر گام‌های موردنیاز را برای شما آورده‌ایم:

 1. اگر از آنلاین بودن کنسول خود مطمئن نیستید، باید در صفحه اصلی به بخش «Settings» رفته و سپس گزینه «Network» را انتخاب کنید.
 2. دکمه «X» را فشار داده و سپس به قسمت «View Connection Status» بروید. هنگامی‌که به اینترنت متصل باشید، آنگاه می‌توانید در دسترس بودن به‌‎روزرسانی‌های پلی‌استیشن 4 را بررسی کنید.
 3. به صفحه اصلی بازگشته و بخش «Settings» را باز کنید.
 4. گزینه «System Software Update» را هایلایت کرده و سپس کلید «X» را فشار دهید. آپدیت پلی‌استیشن 4
 5. اگر جدیدترین آپدیت میان‌افزاری پلی‌استیشن 4 را نصب کرده باشید، آنگاه از طریق پیغامی این موضوع به شما اطلاع داده می‌شود. در غیر این صورت با پیغامی مواجه خواهید شد که در آن عبارت «Upgrade Now» به‌کار رفته است.

چگونه از نسخه میان‌افزار کنسول خود آگاه شویم؟

اگر قصد دارید که پیش از آپدیت کردن میان‌افزار کنسول خود، ابتدا از نسخه فعلی مطلع شده و یا اینکه از نصب آپدیتی خاص خودداری کنید، آنگاه با طی کردن گام‌های زیر می‌توانید به این هدف دست یابید:

 1. در صفحه اصلی باید به بخش «Settings» بروید.
 2. گزینه «System» را هایلایت کرده و سپس کلید «X» را فشار دهید. آپدیت پلی‌استیشن 4
 3. گزینه «System Information» را هایلایت و سپس کلید «X» را فشار دهید. آپدیت پلی‌استیشن 4
 4. در اینجا به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که در آن شماره System Software (همان نسخه میان‌افزار)، آی‌پی پلی‌استیشن 4 و همچنین آدرس MAC به شما نشان داده می‌شوند.

هنگامی‌که میان‌افزار کنسول خود را به‌روزرسانی کردید، آنگاه نمی‌توانید به نسخه‌های قبلی بازگردید، بنابراین شاید بهتر باشد که چند روزی را صبر کرده تا از باگ‌ها و مشکلات نسخه‌های به‌روزرسانی مطلع شوید. از اینجا نیز می‌توانید به جزئیات جدیدترین آپدیت کنسول پلی‌استیشن 4 دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید آپدیت‌های کنسول خود را بر روی حافظه‌های فلاش و یا سایر حافظه‌های اکسترنال نیز ذخیره کنید.

آپدیت خودکار پلی‌استیشن 4

اگر راحتی را به کنترل بیشتر ترجیح می‌دهید، آنگاه می‌توانید با رفتن به مسیر Settings –> Automatic Downloads and Updates و سپس تیک زدن گزینه «System Software Update Files»، آپدیت میان‌افزار کنسول خود را به‌صورت خودکار انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید که در هنگام به‌روزرسانی پلی‌استیشن 4، باید به‌جای خاموش کردن کامل آن، کنسول خود را در حالت Rest Mode قرار دهید. 

آپدیت پلی‌استیشن 4

بسیاری از بازی‌ها و نرم‌افزارها جهت اجرا به نسخه خاصی از میان‌افزار پلی‌استیشن 4 نیازمند هستند، بنابراین اگر کنسول شما به آپدیت کردن نیازمند باشد، در هنگام اجرای این بازی‌ها متوجه این موضوع خواهید شد. هرچه کمتر نرم‌افزار کنسول خود را آپدیت کنید، فرآیند به‌روزرسانی نیز بیشتر طول خواهد کشید. در نهایت پیشنهاد ما این است که به‌صورت منظم به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید تا بدین شیوه فرآیند آپدیت کردن کوتاه شده و در نتیجه وقت بیشتری برای بازی کردن داشته باشید.

نوشته چگونه از نسخه جدید آپدیت پلی‌استیشن 4 خود مطلع شویم؟ اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

چگونه در آیفون و آیپد به مخفی کردن تصاویر و ویدیوها بپردازیم؟

مخفی کردن تصاویر در آیفون

شاید شما نیز دوست داشته باشید که به مخفی کردن تصاویر و ویدیوهای شخصی خود در دستگاه‌های آیفون و آیپد بپردازید. در این مقاله قصد داریم تا شیوه انجام این کار در گوشی‌های آیفون مجهز به سیستم‌عامل iOS 13 و همچنین آیپدهای مجهز به iPadOS 13 را به شما آموزش دهیم. پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

مخفی کردن تصاویر در آیفون با استفاده از یک ویژگی داخلی

این مسئله برای بسیاری از افراد پیش آمده است؛ شما گوشی خود را در اختیار فرد دیگری قرار داده و می‌خواهید که تصاویری را به وی نشان دهید، اما می‌بینید که آن شخص بدون اجازه شما، سایر تصاویر و ویدیوها را نیز مشاهده می‌کند. می‌توانید با انجام دادن ترفندهایی، تصاویر و ویدیوهای شخصی خود را از دید دیگران مخفی نمایید. البته بهترین ترفند جهت مخفی کردن تصاویر و ویدیوها در گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد، استفاده از قابلیت‌ داخلی این دستگاه‌ها است. این ویژگی از iOS 8 تا به حال در کنار کاربران گوشی‌های آیفون بوده و حال ما قصد داریم تا شیوه استفاده از آن را در iOS 13، به شما نشان دهیم. فقط کافی است که تصاویر و ویدیوهای موردنظر خود را در آلبوم اصلی انتخاب کرده و سپس آن‌ها را مخفی کنید. این ویژگی برای کسانی که قصد دارند زندگی شخصی خود را محرمانه نگه دارند، بسیار کاربردی است.

مخفی کردن تصاویر شخصی در آیفون و آیپد

 1. اپلیکیشن Photos را در آیفون و یا آیپد خود اجرا کنید.
 2. تصاویر و ویدیوهای موردنظر را پیدا کنید.
 3. گزینه «Select» را در گوشه بالا سمت راست لمس کرده و سپس تصاویر و ویدیوهای شخصی خود را انتخاب کنید.
 4. کلید «Share» را که در گوشه پایین سمت چپ قرار دارد، لمس کنید.
 5. به سمت پایین حرکت کرده و سپس گزینه «Hide» را انتخاب نمایید.
 6. مخفی کردن تصاویر و ویدیوهای انتخابی را تأیید کنید.

مخفی کردن تصاویر در آیفون

چگونه تصاویر مخفی شده در آیفون و آیپد را پیدا کنیم؟

 1. اپلیکیشن Photos را اجرا کنید.
 2. زبانه «Albums» را لمس کنید.
 3. در انتهای لیست، وارد بخش «Other Albums» شده و سپس گزینه «Hidden» را لمس کنید. در اینجا می‌توانید تمامی تصاویر و ویدیوهای مخفی‌شده خود را مشاهده نمایید.

مخفی کردن تصاویر در آیفون

چگونه تصاویر و ویدیوها را از حالت مخفی خارج کنیم؟

 1. در آلبوم تصاویر مخفی خود، گزینه «Select» در گوشه بالا سمت راست را لمس کنید.
 2. تصاویر و ویدیوهایی که قصد مخفی کردن آن‌ها را ندارید، انتخاب نمایید.
 3. باید آیکون «Share» در گوشه پایین سمت چپ را لمس کنید.
 4. حال باید گزینه «Unhide» را انتخاب کنید.

مخفی کردن تصاویر در آیفون

شاید بسیاری از کاربران چندان به این ویژگی اهمیت ندهند، اما برای بسیاری دیگر، این قابلیت یک ویژگی بسیار کاربردی است. تقریبا تمامی کاربران تصاویر و ویدیوهایی دارند که نمی‌خواهند هیچ‌کس به‌غیراز خود و عزیزانشان به آن‌ها دسترسی داشته باشد. اگر شما نیز چنین دغدغه‌ای دارید، راه‌کار بالا می‌تواند برایتان مفید واقع شود.

نوشته چگونه در آیفون و آیپد به مخفی کردن تصاویر و ویدیوها بپردازیم؟ اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

آمازون با پلتفرم ابری Tempo به صنعت بازی می‌آید

آمازون با پلتفرم ابری Tempo به صنعت بازی می‌آید

گزارش‌ها حاکی از آن است که آمازون مشغول کار روی پروژه‌‌ای با نام Tempo است. این پروژه پلتفرمی برای اجرای بازی‌ها در فضای ابری است.

آیپد پرو ۲۰۲۰ اپل هنگام بسته‌بودن قاب، میکروفون را غیرفعال می‌کند

آیپد پرو 2020 اپل هنگام بسته‌بودن قاب، میکروفون را غیرفعال می‌کند

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد تبلت آیپد پرو ۲۰۲۰ اپل هنگام بسته‌بودن قاب، میکروفون را به‌دلایل امنیتی غیرفعال می‌کند؛ البته فقط به‌شرطی که از قاب‌های رسمی تأیید‌شده‌ی اپل استفاده کنید.

هواوی احتمالا به‌زودی گوشی‌های خانواده‌ی Nova 7 را رونمایی می‌کند

هواوی احتمالا به‌زودی گوشی‌های خانواده‌ی Nova 7 را رونمایی می‌کند

طبق شایعه‌ای جدید، هواوی قصد دارد سه گوشی از خانواده‌ی Nova 7 را چهارم اردیبهشت رسما معرفی کند.

آسیب‌پذیری امنیتی اطلاعات شخصی کاربران توییتر در فایرفاکس را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد

آسیب‌پذیری امنیتی اطلاعات شخصی کاربران توییتر در فایرفاکس را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد

آسیب‌پذیری امنیتی جدیدی در فایرفاکس دیده شده است که حساب کاربری و اطلاعات شخصی توییتری کاربران این مرورگر را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

سرانجام وعده‌ها برای بهبود کیفیت و سرعت اینترنت چه خواهد بود؟

سرانجام وعده‌ها برای بهبود کیفیت و سرعت اینترنت چه خواهد بود؟

سرعت و کیفیت نه‌چندان راضی‌کننده‌ی اینترنت در روزهای قرنطینه به مشکل بزرگی تبدیل شده است و وزارت ارتباطات قصد دارد با راه‌اندازی تدریجی اینترنت VDSL به حل این مشکل کمک کند.

چگونه فایل‌ها را به‌سرعت روی آیفون و آی‌پد Zip و Unzip کنیم؟

اپل در طول سال‌های گذشته، کار با فایل‌های زیپ روی آیفون و آی‌پد را بسیار سخت کرده بود؛ اما حالا با عرضه iOS 13 و iPadOS 13، پشتیبانی داخلی از فایل‌های زیپ را در اپلیکیشن Files فراهم کرده است. در اینجا قصد داریم نحوه فشرده‌سازی و خارج کردن فایل‌ها از حالت فشرده را روی این دستگاه‌ها آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

چگونه فایل‌ها را روی آیفون و آی‌پد فشرده‌سازی کنیم؟

با عرضه آپدیت iOS 13 و iPadOS 13، اپلیکیشن Files ارتقای بزرگی یافت و بالاخره از حافظه اکسترنال روی آیفون و آی‌پد پشتیبانی کرد. اما یکی از قابلیت‌های دیگری که برای آن ارایه شد، پشتیبانی داخلی از فایل‌های زیپ بود. شما حالا دیگر نیازی به دانلود اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای باز کردن یک فایل زیپ نخواهید داشت.

برای فشرده‌سازی فایل‌ها، ابتدا باید آن‌ها را به اپلیکیشن Files اضافه کنید. شما می‌توانید این کار را به‌راحتی با استفاده از برگه اشتراک‌گذاری (Share) انجام دهید.

ما در اینجا شما را با پروسه فشرده‌سازی عکس‌های موجود در اپلیکیشن Photos و همچنین خارج کردن آن‌ها از حالت فشرده آشنا می‌کنیم، اما توجه داشته باشید که این روش برای هر نوع فایلی قابل کاربرد است.

اپلیکیشن Photos را باز کرده و به سراغ آلبوم‌ها که حاوی عکس‌هایتان هستند بروید. در آنجا روی دکمه «Select» ضربه بزنید.

سپس، همه عکس‌هایی را که قصد زیپ کردن‌شان را دارید انتخاب نمایید.

روی دکمه «Share» فشار دهید.

از برگه اشتراک‌گذاری، گزینه «Save To Files» را انتخاب کنید.

در اینجا شما می‌توانید هر جای قابل‌دسترسی را برای ذخیره‌سازی انتخاب نمایید یا اینکه یک فولدر جدید ایجاد کنید. در حال‌حاضر، شما می‌توانید گزینه «On My iPhone» یا «On My iPad» را برگزینید. بعد از انتخاب محل، روی دکمه «Save» ضربه بزنید.

سپس به اپلیکیشن Files رفته و فولدر یا محلی که عکس‌هایتان را ذخیره کرده‌اید باز کنید. روی دکمه «Select» فشار دهید.

همه عکس‌های داخل فولدر را انتخاب کرده و سپس روی دکمه منوی سه‌نقطه در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

از منوی پاپ‌آپ، دکمه «Compress» را فشار دهید. با این کار، یک فایل جدید «Archive.zip» در همان فولدر ایجاد خواهد شد.

برای تغییرنام فایل زیپ، روی آن فشار داده و تا زمان مشاهده منوی زمینه نگه دارید. در این منو، گزینه «Rename» را انتخاب کنید.

در باکس متن، نام جدیدی برای فایل زیپ خود تایپ کنید و سپس روی دکمه «Done» فشار دهید.

چگونه فایل‌ها را در آیفون و آی‌پد از حال زیپ خارج کنیم؟

پروسه خارج کردن یک فایل از حالت فشرده در اپلیکیشن Files، از زیپ کردن آن هم راحت‌تر است.

مجددا شما نیاز خواهید داشت که فایل زیپ‌تان را در داخل اپلیکیشن Files قرار دهید. شما برای این منظور می‌توانید از همان روش گفته‌شده در بالا استفاده کنید. این روش، با همه اپلیکیشن‌ها از جمله اپلیکیشن Mail کار خواهد کرد.

حالا به محلی که فایل زیپ‌تان را ذخیره کرده‌اید بروید.

روی فایل فشار داده و نگه دارید. از بین گزینه‌های منوی پاپ‌آپ، گزینه «Uncompress» را برگزینید.

با این کار، فولدر جدیدی با همان نام فایل زیپ‌تان ایجاد خواهد شد. روی آن ضربه بزنید تا محتوای فایل زیپ را ببینید.

نوشته چگونه فایل‌ها را به‌سرعت روی آیفون و آی‌پد Zip و Unzip کنیم؟ اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.

هزاران ویدئو ضبط‌شده اپلیکیشن Zoom در فضای وب فاش شدند

هزاران ویدئو ضبط‌شده اپلیکیشن Zoom در فضای وب فاش شدند

Zoom یکی از اپلیکیشن‌های محبوب برای برقراری تماس تصویری به‌شمار می‌آید که طبق آمار، روزانه ۲۰۰ میلیون کاربر دارد. اخیرا هزاران ویدئو ضبط‌شده با زوم در فضای وب فاش شده‌اند.

هزاران ویدئو ضبط‌شده اپلیکیشن Zoom در فضای وب فاش شدند

هزاران ویدئو ضبط‌شده اپلیکیشن Zoom در فضای وب فاش شدند

Zoom یکی از اپلیکیشن‌های محبوب برای برقراری تماس تصویری به‌شمار می‌آید که طبق آمار، روزانه ۲۰۰ میلیون کاربر دارد. اخیرا هزاران ویدئو ضبط‌شده با زوم در فضای وب فاش شده‌اند.