گوگل مشخصه جدید سری پیکسل ۴ را برای مدل‌های پیکسلی قدیمی‌تر نیز عرضه می‌کند

دیروز کمپانی گوگل از چندین قابلیت جدید که در آینده برای هندست‌های سری پیکسل 4 عرضه خواهند شد؛ رونمایی کرد. البته تعداد انگشت‌شماری از این امکانات برای مدل‌های پیکسلی قدیمی‌تر نیز ارایه می‌شوند. مشخصه Automatic Call Screen یکی از قابلیت‌های جدیدی است که برای سری پیکسل 4 عرضه می‌شود. این پدیده بدان معناست که گوشی قادر به مدیریت خودکار تماس‌های دریافتی از شماره تلفن‌های ناشناس خواهد بود.

گوگل در خصوص عرضه احتمالی این مشخصه برای مدل‌های پیکسلی قدیمی‌تر هیچ‌گونه توضیحی ارائه نکرده است؛ اما بر اساس گزارش برخی منابع تجاری نزدیک، گوگل تائید کرده که طی چند هفته آینده، مشخصه Automatic Call Screen برای کلیه دستگاه‌های پیکسلی با سیستم‌عامل اندروید 10 عرضه خواهد شد.

با وجود قابلیت Automatic Call Screen در صورت تماس گرفتن یک شماره ناشناس با شما، سیستم تشخیص خواهد داد که این تماس از جانب یک ربات یا شخص حقیقی انجام شده است. در صورت برقراری تماس توسط ربات، این تماس تلفنی به سوی طرف تماس‌گیرنده بازگشت داده می‌شود. این قابلیت اکنون بر روی دستگاه‌های مجهز به اندروید 10 نظیر پیکسل 4 قابل دسترس است؛ اما کاربران بایستی آن‌را به‌صورت دستی فعال نمایند. با انتشار به‌روزرسانی آینده، این مشخصه به Automatic Call Screen ارتقاء خواهد یافت؛ لذا دیگر لازم نیست کاربران برای فعال‌سازی آن دست به اقدام خاصی بزنند.

بر اساس پیش‌بینی‌ها گوگل در آینده مشخصه Automatic Call Screen را برای هندست‌های پیکسل، پیکسل 2، پیکسل 3 و پیکسل 3a عرضه خواهد کرد؛ اما تحقق چنین پدیده‌ای در سال جاری تا حدودی بعید به‌نظر می‌رسد.

نوشته گوگل مشخصه جدید سری پیکسل 4 را برای مدل‌های پیکسلی قدیمی‌تر نیز عرضه می‌کند اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.