سیتریکس

دسترسی به نرم افزارها از راه دور

فشرده سازی داده در تبادل اطلاعات

کاهش بار پشتیبانی شبکه ها و سرور

سازگار با نرم افزارها و فونت فارسی

سیتریکس

 • نت وب

  همواره برای برقراری ارتباط بین شرکت ها و شعبه هایشان در مکان های جغرافیایی دور از هم برای استفاده از نرم افزارهای یکپارچه مورد نیاز با سرعت فعلی ارتباطات (اینترنت – اینترانت) معضلاتی وجود دارد. به ویژه اگر در این دفاتر عملیات یکسان سازی (Replication) و عدم یکپارچگی بین سیستم عامل های مختلف نیز وجود داشته باشد، این شرکت ها برای ایجاد یکپارچگی بین اطلاعات، ملزم به صرف هزینه های بسیار، مانند خرید تجهیزات اضافی به همراه تغییر در نرم افزارهایشان برای تبادل و یا ورود اطلاعات به طور همزمان هستند. امروزه با استفاده از راهکار نرم افزاری شرکت Citrix این مشکلات مرتفع و از خرید تجهیزات اضافی جلوگیری شده و اتصال با سرعت قابل قبول فراهم شده است. این راه حل روش مناسبی برای دورکاری سازمانی است.

 • خدمات نت وب

  بگذارید ماجرا را اینگونه تعریف کنیم تصور کنید که شما قصد دارید نرم افزار حسابداری سازمان خود را که در دفتر در داخل شهر است را برای کارخانه یا شعبه دیگری که بیرون شهر است قابل دسترس قرار دهید. اگر شما اتصال point to point بین دفتر و کارخانه یا شعبه دیگر داشته باشید هر شوکی به شبکه در بین راه تمامی اتصالات و فرایند کار را قطع میکند بخصوص نرم افزارهایی مثل حسابداری که با بانک اطلاعاتی SQL Server کارمیکنند. SQL Server اگر کیفیت اتصال پائین باشد تمام فرایند را قطع میکند و تا ارتباط بگیرد زمانبر میشود به نحوی که کاربری که با سیستم کار میکند خشمگین میشود. اتفاقی که در سیتریکس میفتد یه سرور کوچک و کم خرج میتواند در کنار سرور حسابداری شما قرار گیرد و نسخه کلاینتی نرم افزار حسابداری روی آن نصب میگردد و اجرا میشود. حال که همه چیز خوب پیش میرود کافیه که نسخه کلاینتی نرم افزار حسابداری یا هر نرم افزاری که شما بخواهید را با سیتریکس citrix مجازی کنیم. وقتی مجازی سازی صورت گرفت آنگاه با قرار دادن سرور سیتریکس citrix روی اینترنت مهم نیست شما از کجا و چندجا میخواهید ب نرم افزار ارتباط برقرار کنید تنها اتفاقی که میفتد تصویر نرم افزار برای راه دور ارسال میشود. این به این معنی است که شما میتوانید نرم افزار حسابداری خود را حتی روی تبلت و موبایل هم اجرا کنید حتی اگر نرم افزار شما چنین قابلیت نداشته باشد.

  خصوصیات خوب این کار چیست؟

  در ایران از نرم افزار Citrix xenapp بیشتر برای مجازی سازی نرم افزار استفاده میشود از راه دور. اما شما این قابلیت را پیدا خواهید کرد که با سیتریکس citrix نرم افزار را روی سخت افزارهایی متفاوت مثل تبلت و موبایل هم اجرا کنید یا اینکه نرم افزار را روی سیستم عامل های مختلف ببرید مثل مک بوک و غیره , با وجود سیتریکس شما با داشتند یک سرور در سازمان نرم افزار را به صورت مجازی به روی کلاینت از راه دور میبرید. مهم نیست که مسافت چقدر دور باشد هرجا که اینترنت باشد دسترسی وجود دارد.

  نت وب در ارتباط با سیتریکس (Citrix) خدمات زیر را ارایه می دهد:
  ۱-تهیه و فروش نسخه های لایسنس معتبر و اورجینال سیتریکس به شرح زیر:
  لایسنس نرم افزار سیتریکس نسخه ۶ (Citrix XenApp License 6.0)
  لایسنس نرم افزار سیتریکس نسخه ۵/۶ (Citrix XenApp License 6.5)
  لایسنس نرم افزار زن دسکتاپ سیتریکس (Citrix XenDesktop License)
  لایسنس نرم افزار زن سرور سیتریکس (Citrix XenServer)
  ۲-لایسنس معتبر و اورجینال ترمینال سرویس
  لایسنس ترمینال سرویس مایکروسافت برای ویندوز ۲۰۰۳ (Terminal Server Client Access License for Windows 2003)
  لایسنس ریموت دسکتاپ برای ویندوز ۲۰۰۸ (Remote Desktop Client Access License – RDS CAL for Windows 2008)
  لایسنس ترمینال سرور برای ویندوز ۲۰۱۲ (RDS or TS CAL Activation for Windows Server 2012)

  ۳-نصب و راه اندازی، استقرار و پیکربندی سیتریکس (Citrix) برای استفاده راه دور (آنلاین) از نرم افزارهای کاربردی مانند مالی، حسابداری، اتوماسیون، فروش، منابع انسانی و انبارداری
  ۴- آموزش راهبری نرم افزار سیتریکس (Citrix XenApp) در چارچوب دوره های آموزشی و کمپ های علمی-کاربردی
  ۵- پشتیبانی، عیب یابی، رفع خطا و مشکلات گوناگون (مانند سرعت، گزارش گیری یا پرینت) سیتریکس در چارچوب قراردادهای پشتبیانی سیتریکس به صورت سالیانه و موردی
  ۶- افزایش لایسنس (تعداد کاربران) سیتریکس، بروز رسانی (آپدیت) یا آپگرید (ارتقای نسخه) نرم افزارهای سیتریکس

  ۷-مشاوره رایگان در ارتباط با سیتریکس، دورکاری، جداسازی اینترنت از اینترانت، اجرای نرم افزارهای کاربردی به صورت تحت وب و مجازی سازی

  ۸-ارایه دموی سیتریکس (Citrix) و معرفی Citrix XenApp به مشتریان گرامی

 • سیتریکس چیست؟

  برای اینکه متوجه شویم سیتریکس چیست باید وارد مبحث virtualization یا مجازی سازی شویم. مجازی سازی یک برنامه کاربردی به این صورت است که با نصب یک نسخه از یک برنامه روی یک یا چند تا از سرورهای مستقر در دیتا سنتر، امکان اجرای همزمان و از راه دور آنرا برای تمامی کاربران فراهم میسازیم. کاربران امکان اجرای برنامه ها را از راه دور و با استفاده از منابع سخت افزاری سرورهای مرکزی پیدا میکنند.

  مجازی سازی انواع مختلفی دارد:

  ۱-      مجازی سازی سرور: تجمیع تعداد زیادی سرور فیزیکی در تعداد محدودی سرور فیزیکی(یا فیزیکی در مجازی) نرم افزار مجازی سازی سرور مابین سرور فیزیکی و سیستم عامل قرار می گیرد و اجازه می دهد چندین ماشین مجازی را بر روی سرور فیزیکی مشابه اجرا کنیم.

  ۲-      مجازی سازی دسکتاپ: جهت انتقال دسکتاپ کاربران نهایی از کامپیوتر شخصی به “فضای ابری” استفاده می شود. به کلامی دیگر، دسکتاپ کاربران نهایی، مجازی می شوند و آنها می توانند بوسیله مثلا تین کلانیت ها به دستکتاپشان دسترسی پیدا کنند. در این حالت سیستم عامل مورد استفاده از سخت افزار مستقل می شود. و ازاین پس شما می توانید بر روی سیستمی که تا به حال قادر به نصب windows7 نبودید این سیستم عامل را نصب نمایید.

  ۳-      مجازی سازی نرم افزار: این روش جهت بسته بندی نرم افزار به کار می رود. به واسطه این روش می توانید نرم افزار مورد نظر را در هر جایی که می خواهید استفاده کنید. نکته ی کلیدی در این روش تجمع کلیه ی فایلهای نرم افزار در یک فایل اجرایی می باشد. در این روش فایل مورد نظر از سخت افزار مستقل می شود.

  ۴-      مجازی سازی storage : این روش جهت مجازی سازی SAN storage به کار می رود.

  ۵-      مجازی سازی I/O: این روش جهت کاهش تعداد کابلهای I/O مورد استفاده قرار می گیرد.

  ۶-      مجازی سازی شبکه: جهت ایجاد شبکه های مجازی داخل سرور به کار می رود تا موجب به پیوستن ماشین های مجازی به هم و شکل گیری Virtual Security Zone شوند.

  ما در اینجا میخواهیم صحبت از مجازی سازی نرم افزار بکنیم. سیتریکس citrix نرم افزاری است که در نسخه xenapp خود قابلیت مجازی سازی نرم افزار را دارد. با پیاده سازی سرور سیتریکس شما این قابلیت را بدست می آورید که نرم افزارها را از راه دور قابل دسترس قرار دهید. این به این معنی است که دیگر احتیاج به نصب نرم افزار روی سیستم راه دور نیست و شما برنامه را از راه دور توسط سرور درون خود سازمان اجرا میکنید.

 • سیتریکس چگونه کار میکند؟

  سیتریکس برای اینکه بتواند دسترسی شما را از راه دور به نرم افزارهای سازمان میسر سازد باید در ابتدا آنرا به حالت وب بیس یا تحت وب در آورد تا شما بتوانید از طریق اینترنت به آن متصل شوید. بعد از اتصال برای کاربرانی که قرار است دسترسی داشته باشند به نرم افزارها باید یک نام کاربری و کلمه عبور تعریف کرد. تا بتوانند وارد سیستم شوند. حالا به این شکل که در تصویر زیر میبینید سیتریکس یک فایل با حجم کم جهت دانلود قرار داده است که حجم کمتر از ۵ مگابایت دارد و دانلود میشود و روی سیستم باید نصب شود.

 • از ویژگی های سیتریکس

  نرم افزار سیتریکس رابطه خوبی با ویندوز شرکت مایکروسافت دارد به همین جهت اگر شبکه شما workgroup باشد براحتی با آن کنار می آید. و اگر شبکه سازمانی شما Domain باشد خود را عضوی از Domain میکند. در این حالت شما دیگر نام کاربری در سیتریکس تعریف نمیکنید. بلکه کاربران اکتیو دایرکتوری active directory ویندوز سرور را در آن اضافه میکنید. از دیگر ویژگی های این سیستم این است که به دلیل اینکه این نرم افزار به صورت مجازی اجرا میشود شما توانایی اینرا دارید که نرم افزار را روی دستگاههایی به غیر از کامپیوتر اجرا کنید مثلا روی تبلت یا موبایل چون شما احتیاج ندارید که نرم افزاری نصب کنید. سیتریکس اجرا کننده نرم افزار است. پس شما فقط روی دستگاه خود نرم افزار را رویت میکنید.

 • سیتریکس و مجازی سازی

  • مجازی سازی سرور (Server Virtualization): تجمیع تعداد زیادی سرور فیزیکی در تعداد محدودی سرور فیزیکی (یا فیزیکی در مجازی). نرم افزار مجازی سازی سرور مابین سرور فیزیکی و سیستم عامل قرار می گیرد و اجازه میدهد چندین ماشین مجازی را بر روی سرور فیزیکی مشابه اجرا کنیم.

  • مجازی سازی دسکتاپ (Desktop Virtualization): جهت انتقال دسکتاپ کاربران نهایی از یک کامپیوتر (فیزیکی یا مجازی) به “فضای ابری” استفاده می شود. به کلامی دیگر، دسکتاپ کاربران نهایی، مجازی می شوند و آنها میتوانند بوسیله یک ایستگاه کاری مانند تبلت یا تین کلانیت ها به دستکتاپ شان دسترسی پیدا کنند. در این حالت دسکتاپ سیستم عامل مورد استفاده از سخت افزار مستقل می شود. به عنوان مثال شما می توانید بر روی سیستمی که تا به حال قادر به استفاده از Windows 7 نبودید، از این سیستم عامل استفاده نمایید.

  • مجازی سازی برنامه ها (Application Virtualization): مجازی سازی یک برنامه کاربردی به این صورت است که با نصب یک نسخه از یک برنامه روی یک یا چند تا از سرورهای مستقر در دیتا سنتر، امکان اجرای همزمان و از راه دور آنرا برای تمامی کاربران فراهم می سازد. کاربران امکان اجرای برنامه ها را از راه دور و با استفاده از منابع سخت افزاری سرورهای مرکزی پیدا می کنند.

  • مجازی سازی دستگاه های ذخیره سازی (Storage Virtualization): این روش جهت مجازی سازی SAN Storage ها به کار می رود.

  • مجازی سازی شبکه (Network Virtualization): جهت ایجاد شبکه های مجازی داخل سرور به کار می رود تا موجب به پیوستن ماشین های مجازی به هم و شکل گیری Virtual Security Zone شوند.

  تمرکز ما در این مبحث بر روی Application Virtualization است که بوسیله آن شما می توانید تمامی نرم افزارهای تحت ویندوز و یا حتی تحت وب خود اعم از نرم افزارهای حسابداری، سیستم های فروش، انبارداری، کنترل دوربین های مداربسته و غیره را تنها با یک بار نصب بر روی سرور، بصورت متمرکز و مجازی در هر زمانُ-مکان و بر روی هر نوع دستگاه ( اعم از کامپیوترهای شخصیُ-جیبی، لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت ها و … ) و هر سیستم عاملی به کاربران خود ارائه کنید. با استفاده از راهکار نرم افزاری سیتریکس، بدون نیاز به تغییر در سورس برنامه ها و یا ایجاد تغییر در ساختار فعلی نصب و ارتباطات شبکه ای ، قسمت کلاینتی برنامه های سرور-کلاینتی کاملا حذف می شود و کاربران میتوانند تنها با داشتن مرورگر یا رسانه ارتباطی برنامه ها را اجرا کنند.

  بگذارید ماجرا را اینگونه تعریف کنیم:
  تصور کنید شما قصد دارید نرم افزار حسابداری-مالی یا اتوماسیون اداری سازمان (یا شرکت) خود را که در دفتر اصلی شهر نصب شده است برای کارخانه یا شعبه دیگری که بیرون شهر (یا خارج از کشور) است، در دسترس قرار دهید. برای برقراری ارتباط بین دفتر اصلی و شعبه (کارخانه) از اتصال point-to-point استفاده شده است. حال اگر در بین راه هر شوکی به شبکه یا اتصالات آن وارد شود باعث قطع فرایند کاری برنامه می شود. بخصوص نرم افزارهای حسابداری-مالی (بانکداری، اتوماسیون ادری و …) که با بانک اطلاعاتی SQL Server یا Oracle کار میکنند. در SQL Server بدین ترتیب عمل میشود که اگر کیفیت اتصال پائین باشد، بانک اطلاعاتی تمام فرایند ارسال یا دریافت اطلاعات را قطع میکند و تا هنگامی که دوباره اتصال برقرار شود، زمان زیادی از دست میرود به نحوی که کاربری که با سیستم کار میکند خشمگین میشود. اتفاقی که در سیتریکس می افتد این است که یک سرور کوچک و کم خرج میتواند در کنار سرور حسابداری-مالی شما قرار گیرد و نسخه کلاینتی نرم افزار حسابداری شما روی سرور سیتریکس نصب و تست اجرا شدن میگردد. سپس نسخه کلاینتی نرم افزار حسابداری-مالی را با سیتریکس مجازی میکنیم. وقتی مجازی سازی صورت گرفت آنگاه با قرار دادن سرور سیتریکس citrix بر روی اینترنت یا اینترانت با نرم افزار ارتباط برقرار میکنیم. تنها اتفاقی که می افتد تصویر نرم افزار برای راه دور ارسال میشود. این بدین معنی است که شما میتوانید نرم افزار حسابداری خود را حتی روی تبلت و موبایل هم اجرا کنید حتی اگر نرم افزار شما چنین قابلیتی نداشته باشد.

  خصوصیات خوب این کار چیست؟
  در ایران از نرم افزار Citrix XenApp بیشتر برای مجازی سازی نرم افزارها از راه دور استفاده می کنند. اما شما این قابلیت را پیدا خواهید کرد که با سیتریکس citrix نرم افزار را روی سخت افزارهایی متفاوت مثل تبلت، موبایل و سیستم عامل های مختلف مانند مک بوک و غیره ببرید. با وجود سیتریکس شما با داشتن یک سرور در سازمان نرم افزار را به صورت مجازی از راه دور بر روی کلاینت ها میبرید. مهم نیست که مسافت چقدر دور باشد هر جا که اینترنت باشد، دسترسی وجود دارد. در حال حاضر از راهکارهای شرکت سیتریکس در بیش از ۳۳۰,۰۰۰ سازمان یا شرکت و برای بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان استفاده می شود که این خود نشانگر سازگاری این سیستم با انواع برنامه و نرم افزارهای مختلف است. لازم به ذکر است این روش در سال های متوالی بر روی مشتریان و نرم افزار های مختلف در ایران پیاده سازی شده است. از جمله همکاران سیستم، رایورز، چهارگون، پیوست، تدبیر، مدیران سیستم، رایان حساب، ایورگ (Eorg) و سایر نرم افزارهای موجود. مجازی سازی برنامه ها با استفاده از تکنولوژی سیتریکس دارای قابلیت های فراوانی برای سازمانها، شرکتها و کاربران استفاده کننده می باشد، که در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

     – کاهش هزینه در جهت خرید سخت افزار های قوی برای دستگاه های کاربران به منظور اجرای نرم افزارها
  – دسترسی به برنامه های مختلف در هر زمان و مکانی برای کاربران
  – ارائه برنامه های تحت وب به کاربران با امکانات اضافی
  – قابلیت بروز رسانی نرم افزارهای ارئه شده به کاربران با کمترین هزینه و زمان
  – بدون نیاز به نصب اصل برنامه ها بر روی دستگاه کاربران
  – قابلیت کنترل کاربران، در حال استفاده از نرم افزار ها و تنظیم سطوح دسترسی
  – قابلیت اجرای نرم افزارهای تحت ویندوز بر روی دستگاه هایی با سیستم عامل های لینوکس، اپل مکینتاش، اندروید،ویندوز فون، آیفون، آیپد و …
  – افزایش توانایی سرویس دهی در حجم بالا با حذف عملیات Replication ، ادغام و …
  – اضافه کردن لایه های امنیتی و load balancing به زیر ساخت تمامی برنامه ها
  – نبود کوچکترین مشکل و خطا در هنگام عمل پرینت
  – آنلاین بودن سیستم و مشاهده تمامی اطلاعات کاربران به صورت Real Time
  – تنها نیاز به یک قفل (Dongle) برای برنامه هایی که دارای قفل می باشند و قرارگیری قفل بر روی سرور
  – صرفه جویی در هزینه خرید لایسنس نرم افزارها (بسیاری از نرم افزارها دارای لایسنس هستند و به تعداد ایستگاه های کاری موجود در شبکه باید لایسنس خریداری شود، ولی با استفاده از این          تکنولوژی فقط خرید یک لایسنس کافی است)

 • مزایای سیتریکس نسبت به راهکارهای دیگر

  امکان دسترسی به نرم افزارها از راه دور از هر کجا، در هر زمان و با هر وسیله

  راحتی در استفاده از نرم افزارها برای کاربران و امکان پرینت و استفاده از چاپگرها یا سایر وسایل جانبی رایانه مانند، اسکنرها یا بارکدخوان ها

  مدیریت عالی پهنای باند و فشرده سازی بسته های داده هنگام تبادل اطلاعات

  کیفیت وسرعت بسیار خوب در استفاده راه دور از نرم افزارها

  کاهش قابل ملاحظه بار پشتیبانی شبکه، سرور و کلاینت ها برای مدیران و کارشناسان شبکه

  سازگاری با نرم افزارها و فونت فارسی

 • سرور Citrix XenApp

  با این برنامه شما می توانید تمامی نرم افزارهای تحت ویندوز و یا حتی تحت وب خود را بصورت متمرکز و مجازی در هر زمان و هر مکان در اختیار کاربران خود بگذارید. تنها با یک بار نصب برنامه های مورد نیاز روی سرورهای مرکز کامپیوتر شرکت یا سازمان، امکان استفاده همزمان تمامی کاربران دور و نزدیک فراهم میشود. در حال حاضر برنامه XenApp توسط بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان در حال استفاده میباشد که این خود نشانگر سازگاری این سیستم با انواع برنامه های مختلف میباشد. متمرکز کردن برنامه ها و بانک های اطلاعاتی در مراکز کامپیوتر (دیتا سنترها) هزینه نگهداری و کنترل دسترسی ها را بطور چشم گیری کاهش میدهد و مسائلی مانند یکسان سازی اطلاعات (Replication) به گذشته تعلق خواهد داشت. سرور زن اپ بدون نیاز به هرگونه تغییر در سورس برنامه ها و یا ساختار فعلی نصب و ارتباطات شبکه ای، قسمت کلاینتی برنامه های سرور/کلاینتی را حذف میکند و کاربران تنها با داشتن یک مرورگر میتوانند برنامه های ویندوزی را از طریق اینترنت روی هر دستگاهی اجرا کنند.

  بعضی از مزایای استفاده از XenApp سیتریکس شامل موارد زیر میباشد:

         ارائه برنامه های تحت ویندوز از طریق وب به کاربران
  ارائه برنامه های تحت وب به کاربران با امکانات امنیتی و سرعت بالاتر
  امن کردن بستر ارائه  تمامی نرم افزارها
  امکانات فوق العاده تقسیم بار یا همان Load Balancing
  افزایش ضریب امنیت داده ها و برنامه ها با متمرکز نمودن آنها در دیتا سنترها
  کاهش هزینه های سخت افزاری با حذف نیاز به ارتقا سیستمهای کاربران
  کاهش نیاز به نیروی انسانی جهت سرویس دهی به تک تک کاربران
 • سرور Citrix XenServer

  نرم افزار Xenserver پلتفرمی است که بر اساس آن سیستم عامل های سرور و کلاینتی بصورت مجازی سازی شده در اختیار کاربران قرار می گیرد.  XenServer از انجین Xen hypervisor استفاده میکند. این سیستم قابلیت ارائه چندین سرور مجازی شده را روی سخت افزارهای شما با بالاترین کارائی دارد. با استفاده از سیستم مدیریت منابع Resource Pool امکان مدیریت تمامی اجزاء یک سیستم مانند storage, ram, CPU و Networking  را از یک کنسول بصورت متمرکز به شما میدهد. با این سرور مدیران شبکه میتوانند با کلاستر کردن منابع موجود بیشترین اطمینان را از پایداری و عملکرد سیستم های خود داشته باشند.

 • سرور Citrix XenDesktop

  نرم افزار XenDesktop امکان ارائه تمامی نرم افزارها و محیط های کاری (DeskTops) را به کاربران شما که ممکن است با هر دستگاهی به شبکه وصل شوند و نیاز به اجرای برنامه های خود را داشته باشند فراهم می کند. دستگاهائی مانند تبلت ها، گوشی های هوشمند، کامپیوترهای رو میزی، کامپیوترهای مک، و یا تین کلاینت ها. تنها XenDesktop  میتواند قابلیت مالتی تاچ را به برنامه های شما روی دستگاه های مختلف بدهد. کاربران شما میتوانند از لیست برنامه های موجود در “فروشگاه” یا همان شبکه شما هر کدام را که نیاز داشته باشند انتخاب و اجرا نمایند. کیفیت و کارائی HDX در شبکه های موبایل مانند ۳G  و ۴G نیز قابل استفاده می باشد. برنامه XenDesktop بر پایه پلتفرم Avalon نوشته شده و قابلیتهای زیادی از جمله مدیریت ساده، پیاده سازی سریع و معماری سازگار با پردازش ابری (Cloud-ready) را دارد.

 • پشتیبانی سیتریکس

   شبکه نت وب آمادگی دارد تا خدمات پشتیبانی، نگهداری و عیب یابی سرور سیتریکس شرکت ها و سازمان ها را در قالب قراردادهای سالیانه و شش ماهه ارایه دهد. این خدمات به دو صورت راه دور و حضوری ارایه می­گردد. ما مفتخریم که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ عدد  از مشتریان مان، پشتیبانی سیتریکس خود را به ما سپرده اند. تیم فنی سیتریکس نت وب از کارشناسان متخصص و مجربی تشکیل شده است که نصب و استقرار، پیکربندی، پشتیبانی و عیب یابی محصولات گوناگون شرکت سیتریکس را در قالب یک تجربه ی ۵ ساله برای مجازی سازی برنامه های گوناگون و دورکاری کاربران سیستم های مالی، منابع انسانی، انبار و …. شرکت های نرم افزاری بزرگ مانند همکاران سیستم دنبال کرده­اند. پاسخ گویی سریع و حل مشکلات در کوتاه ترین زمان، درک دغدغه های مشتریان، آموزش کاربران راه دور سیتریکس و راهبران شبکه مشتریان در ارتباط با سیتریکس، رویکرد تحلیلی و عیب یابی ریشه ای، احترام به مشتریان، شکیبایی و یپیگیری، نتیجه گرایی، تلاش و پشتکار، آموزش مداوم، استفاده از پایگاه دانش و به روز رسانی معلومات از ارزش های سازمانی تیم پشتیبانی فنی سیتریکس نت وب به حساب می­آید. قراردادهای پشتیبانی با هدف آزادی عمل مشتریان در گزینش قرارداد مناسب در سه بسته صبح، عصر، صبح و عصر ارایه می شوند. بهای این قراردادها نیز طوری انتخاب شده است که ضمن ارایه خدمات با کیفیت، برای تمام مشتریان به راحتی قابل توجیه و مقرون به صرفه باشد.

  راهبرد کلی در قراردادهای پشتیبانی این است که مشتریان پس از عقد قرارداد پشتیبانی سیتریکس، از استفاده آن لذت برده و بابت مسایل نگران نباشند.

 • هدف از مشاوره

  نت وب در مورد ارایه خدمات مشاوره این هدف را دنبال می کند که اساسا هر تغییری تا چه حد می تواند برای یک سازمان سودمند باشد و این که اگر با توجه به نیازهای یک شرکت راهکاری انتخاب شده است آیا این راهکار بهترین راهکار موجود بوده است یا خیر؟ بدیهی است حتی در شر ایطی که نیازهای دو سازمان یکسان هستند، یک راهکار مشخص نمی تواند برای هر دو بهترین گزینه باشد. هم چنین ابزارها و فناوری های نوین شبکه های رایانه ای می تواند در بسیاری از موارد به آسانی راهگشای مشکلات یک شرکت یا سازمان باشد در حالی که به دلیل نوین بودن، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها با آن آشنایی (دست کم کافی) نداشته باشند.

  چرا از خدمات مشاوره استفاده کنیم؟
  بدیهی است که پرداخت بهای استفاده از خدمات مشاوره در مقایسه با هزینه کردن و آزمودن یک راه تجربه نشده که ممکن است به سرانجام مطلوب نرسد، برای یک سازمان به مراتب ارزش افزوده بیشتری را به همراه خواهد داشت. کما این که روش دوم در بسیاری از موارد ممکن است شرکت ها و سازمان ها را به چالش کشانده و باعث ایجاد ضررهای گوناگونی شود. هم چنین معمولا بهای خدمات مشاوره در مقایسه با هزینه پیاده سازی و تجربه کردن یک روش اشتباه به مراتب کم تر است. نت وب در بسیاری از موارد به مشتریان گرامی خدمات مشاوره رایگان ارایه می دهد.

  خدمات مشاوره نت وب
  پیاده سازی راهکارهای سیتریکس مانند Citrix XenApp
  دورکاری جداسازی اینترنت از اینترانت
  مجازی سرورها و نرم افزارها به کمک ابزارهای سیتریکس و VMWare
  اجرای نرم افزارهای کاربردی به صورت تحت وب
  متمرکز کردن برنامه ها و بانک های اطلاعاتی به کمک سیتریکس یا ریموت اپ (RemoteApp)
  یکپارچه سازی نرم افزارها به کمک سیتریکس
  تجمیع اطلاعات و حذف رپلیکیشن (Replication) به کمک سیتریکس یا ریموت اپ (RemoteApp)
  خدمات مشاوره مهندسی شبکه وانیا موارد زیر را شامل می گردد:
  نیاز سنجی و بررسی کاربردها، خواسته ها و اهداف مورد نظر مشتری گرامی
  ارزیابی بسترها و ابزارهای ارتباطی موجود
  ممیزی زیرساخت های لازم برای فناوری های دورکاری و مجازی سازی
  بررسی و تحلیل راهکارهای گوناگون و انتخاب مناسب ترین راهکار
  مشخص کردن پیش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری و مقدمات لازم برای پیاده سازی راهکار پیشنهادی
  تدوین روش پیاده سازی و اجرای پروژه
  تعیین خروجی ها، نتایج مورد نظر و آورده ها
  به تصویر کشیدن شرایط و چگونگی انجام روال های کاری پس از پیاده سازی راهکار مورد نظر
  تهیه و تقدیم مستند راهکار پیشنهادی
  معیارهای پیشنهاد راهکار در خدمات مشاوره
  نت وب برای شناسایی و انتخاب بهترین راهکار، معیارهای زیر را در نظر می گیرد:
  نیازها و خواسته های دقیق شرکت یا سازمان مشتری چیست؟
  شرایط، امکانات و مقیاس شرکت یا سازمان مشتری چیست؟
  ارزان ترین و کم هزینه ترین راهکارها کدام اند؟
  سودمندترین، کارآمدترین، راحت ترین و ساده ترین راهکار ها کدام اند؟
  کدام یک از راهکارها تطبیق بیشتری با نیاز شرکت یا سازمان مشتری دارد؟
  زمان پیاده سازی هر یک از راهکارها چقدر است؟
  کاربران شرکت یا سازمان مشتری در استفاده از کدام راهکار راحت تر خواهند بود (سادگی استفاده) ؟
  کدام یک از راهکارها اثرات جانبی (Side Effect) کم تری دارد و در طول پیاده سازی و اجرا کم ترین تاثیر را بر پرسنل مشتری می گذارد؟
  دام یک از این راهکارها برای مشتری امنیت بیشتری به ارمغان می آورد؟
  کدام یک از راهکارها امکان گسترش بیشتری در آینده دارد؟
  نگهداری کدام یک از این راهکارها در آینده آسان تر است؟

 • لایسنس ترمینال سرویس (Terminal Service) / ریموت دسکتاپ (RDS CAL) ویندوزسرور ۲۰۱۲

  شرکت مایکروسافت از مشتریان خود انتظار دارد که پس از خرید لایسنس ویندوز سرور برای استفاده از قابلیت های مربوط به ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ، مجوز یا لایسنس آن را خریداری کنند. این لایسنس ها معمولا به صورت Per User یا Per Device توسط مایکروسافت برای سیستم عامل ویندوز ۲۰۰۳، ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ به فروش می رسد.

  آیا می توان روی سیستم عامل ویندوز ۲۰۰۳، ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ کرک شده یا قفل شکسته، لایسنس ترمینال سرویس اورجینال و معتبر فعال سازی کرد؟
  بلی. حقیقت این است که مایکروسافت برای رجیستر کردن مجوز لایسنس سیستم عامل ویندوز خود و لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ به صورت مستقل عمل می کند. بنابراین دریافت لایسنس معتبر و اورجینال ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ، پیکربندی و فعال سازی آن هیچ گونه تضاد یا منافاتی با این که کد فعال سازی لایسنس ویندوز کرک شده است، ندارد.

  آیا روش هایی برای دور زدن یا بای پس کردن لایسنس ترمینال سرور ویندوز به هدف برداشتن محدودیت زمانی یا تعداد کانکشن وجود دارد؟
  پاسخ این بار هم بلی است. یعنی قفل نرم افزاری لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ قابل شکستن است. اما ترفندهایی که برای این کار استفاده می شود به دلیل تغییر در رجیستری ویندوز ممکن است به سیستم عامل شما آسیب زده و کاربران راه دور شما را دچار کندی ارتباط یا قطعی مکرر نماید.
  البته مایکروسافت تا ۱۲۰ روز پس از نصب ویندوز به صورت ترایال (trial) یا آزمایشی به شما اجازه می دهد تا از ترمینال سرویس استفاده کنید. پس از گذشت این بازه زمانی ۱۲۰ روزه از شما می خواهد که برای خرید، اکتیو کردن و تنظیم لایسنس ترمینال سرور اقدام کنید.
  با توجه به توضیحات بالا پیشنهاد می شود که بر خلاف نرم افزارها ی دیگر که در ایران از نسخه قفل شکسته یا کرک شده آن ها استفاده می کنیم، در صورتی که نیاز به دسترسی راه دور به برنامه ها یا دسکتاپ ها دارید، نسخه اورجینال و معتبر لایسنس ریموت دسکتاپ مایکروسافت را خریداری فرمایید.

  قیمت یا هزینه لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ ویندوز ۲۰۱۲ و شرایط فروش آن
  خوشبختانه لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ ویندوز ۲۰۰۳، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ مادام العمر هستند و محدودیت زمانی ندارند. بنابراین با یک بار خرید لایسنس ترمینال سروی می توان برای همیشه از آن استفاده کرد و محدودیت زمانی آن رفع خواهد شد.
  نکته دوم این است که حتی بهای لایسنس ترمینال سرویس ویندوز ۲۰۱۲ نیز چندان گران نیست. در صورتی که نیاز به اتصال چندین کاربر همزمان به ویندوز ۲۰۱۲ دارید یا می خواهید برنامه هایی را با استفاده از آن پابلیش کنید، لطفا با کارشناسان فروش لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ مهندسی شبکه وانیا تماس حاصل فرمایید.

  آیا نرم افزارهایی مانند سیتریکس Citrix XenApp یا Citrix XenDesktop به لایسنس ریموت دسکتاپ مایکروسافت (RDS CAL) نیاز دارند؟
  بلی. در صورتی که برای مجازی سازی نرم افزار، دورکاری یا دسترسی راه دور به نرم افزارها و دسکتاپ از محصولات شرکت سیتریکس مانند Citrix XenApp یا Citrix XenDesktop استفاده می کنید، علاوه بر تهیه لایسنس اورجینال سیتریکس باید نسبت به خرید لایسنس معتبر ترمینال سرویس نیز اقدام نمایید. نه تنها سیتریکس بلکه تمام نرم افزارهایی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با GUI تعامل دارند و باید از سناریوهای Multiuser (چندکاربره) استفاده کنند می بایست لایسنس اورجینال ریموت دسکتاپ (RDS CAL) را به صورت فعال شده و پیکربندی شده در اختیار داشته باشند.

  آیا لایسنس ترمینال سرویس Windows Server 2012 برای Windows Server 2012 R2 قابل استفاده است؟
  بلی. Release های R2 امکان کار کردن با CAL های (لایسنس های ترمینال سرور)نسخه قدیمی تر را دارند.

  خدمات مهندسی شبکه وانیا در مورد لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ ویندوز ۲۰۱۲
  مهندسی شبکه وانیا علاوه بر تامین لایسنس محصولات سیتریکس، لایسنس ترمینال سرویس ویندوز ۲۰۰۳ و ۲۰۰۸، لایسنس ریموت دسکتاپ یا ترمینال سرویس ویندوز ۲۰۱۲ شرکت مایکروسافت را به صورت اورجینال ارایه می کند.

  آموزش لایسنس ترمینال سرویس، ترمینال سرور و یا لایسنس ریموت دسکتاپ ویندوزهای سرور ۲۰۰۳ – ۲۰۰۸ – ۲۰۱۲
  برای مطالعه مطالب آموزشی بیشتر در ارتباط با ترمینال سرویس، ریموت دسکتاپ، ترمینال سرور و لایسنس آن روی همین لینک کلیک فرمایید.

 • لایسنس ترمینال سرویس (Terminal Service License) / ریموت دسکتاپ ( Remote Desktop License)

  لایسنس ترمینال سرویس/ریموت دسکتاپ چیست و چرا به آن نیاز داریم؟
  هر زمان که در میان Roleهای ویندوز ۲۰۰۸ از (Remote Desktop Services (RDS استفاده می کنید، باید لایسنس (License) یا مجوز استفاده آن را نیز به صورت جداگانه خرید فرمایید. به این مجوزهای استفاده Remote Desktop Services Client Access License یا به اختصار RDS-CAL می گویند. در ویندوز ۲۰۰۳ به جای نام Remote Desktop Services (سرویس ریموت دسکتاپ) به آن Terminal Service (ترمینال سرویس) می گویند و برای استفاده باید دو کامپوننت Terminal Server و Terminal Server Licensing فعال و پیکربندی شود. پس از فعال سازی ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ نیز ظرف یک بازه ۱۲۰ روز باید برای خرید لایسنس آن اقدام کرد.

  آیا سیتریکس برای مجازی سازی نرم افزار، علاوه بر لایسنس سیتریکس به لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ نیاز دارد؟
  راهکار نرم افزاری XenApp شرکت سیتریکس (Citrix XenApp) برای پیاده سازی عملیات مجازی سازی از ترمینال سرویس ویندوز ۲۰۰۳ یا ریموت دسکتاپ ویندوز ۲۰۰۸ استفاده می کند. بنابراین علاوه بر خرید لایسنس سیتریکس باید نسبت به خرید لایسنس ترمینال سرویس / ریموت دسکتاپ ویندوز مایکروسافت نیز اقدام کرد. هم چنین اگر میخواهید از نرم افزارهای مالی یا کاربردی شرکت یا سازمان تان به کمک روش های دیگر مانند ریموت اپ (RemoteApp) استفاده کنید، یا کاربران رایانه های گوناگون برای دسترسی به دسکتاپ یک سرور، ریموت دسکتاپ را به کار می برند، باز هم شما نیاز به خرید لایسنس ترمینال سرویس/ریموت دسکتاپ ویندوز دارید.

  آیا لایسنس ترمینال سرویس / ریموت دسکتاپ را می توان کرک کرد یا قفل لایسنس آن را شکست؟
  گرچه روش هایی برای دور زدن، کرک کردن یا شکستن قفل لایسنس ترمینال سرویس ویندوز ۲۰۰۳ و ریموت دسکتاپ ویندوز ۲۰۰۸ وجود دارد، این کار به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود. زیرا به هر دلیلی که از ترمینال سرویس به عنوان یک ابزار دسترسی راه دور استفاده می کنید، کرک کردن یا شکستن قفل آن می تواند به سیستم عامل ویندوز شما آسیب برساند، یا هنگام استفاده راه دور از دسکتاپ و برنامه ها دچار کندی، قطعی یا Crash کردن سیستم عامل شوید. خرید لایسنس ترمینال سرویس خوشبختانه یک امتیاز خوب دارد و این است که مادام العمر می باشد.

  آموزش لایسنس ترمینال سرویس، ترمینال سرور و یا لایسنس ریموت دسکتاپ ویندوزهای سرور ۲۰۰۳ – ۲۰۰۸ – ۲۰۱۲
  برای مطالعه مطالب آموزشی بیشتر در ارتباط با ترمینال سرویس، ریموت دسکتاپ، ترمینال سرور و لایسنس آن روی همین لینک کلیک فرمایید.
  خدمات مهندسی شبکه وانیا در ارتباط با لایسنس ترمینال سرویس/ ریموت دسکتاپ
  مهندسی شبکه وانیا علاوه بر لایسنس محصولات سیتریکس، لایسنس معتبر محصولات زیر را از شرکت مایکروسافت به صورت اورجینال ارایه می دهد:
  لایسنس ترمینال سرویس مایکروسافت برای ویندوز ۲۰۰۳ (Terminal Server Client Access License for Windows 2003)
  لایسنس ریموت دسکتاپ برای ویندوز ۲۰۰۸ (Remote Desktop Client Access License – RDS CAL for Windows 2008)
  برای تماس با کارشناسان فروش لایسنس سیتریکس و ترمینال سرویس لطفا اینجا کلیک فرمایید.

 • نصب و راه اندازی سیتریکس استقرار و پیکربندی سامانه سیتریکس

  سیتریکس به شما کمک می­کند تا نرم افزارهای تحت ویندوز یا وب سازمان خود را بین شعب و نمایندگی­ها یکپارچه کرده، از خرید چند باره لایسنس نرم افزارها جلوگیری کنید، از نصب سرورهای مجزا در شعبه­ های سازمان رهایی یابید و این نرم افزارها را در هر کجا و در هر زمان که بخواهید به صورت آنلاین، بدون کاهش سرعت و افت کیفیت استفاده کنید. در واقع سیتریکس ابزار دورکاری است. در صورت استفاده از سیتریکس دیگر مجبور نخواهید بود نسخه کلاینت برنامه ها را روی رایانه کاربران نصب کنید. بنابراین بار پشتیبانی تیم مدیریت شبکه در سمت کاربران بسیار پایین خواهد آمد. هم چنین به کمک سیتریکس مدیران سازمان قادر خواهند بود تا از تبلت و موبایل هایی که سیستم عامل اندروید یا مک دارند به راحتی از راه دور هنگامی که در سفر هستند و یا زمانی که در دفتر خود حضور دارند از نرم افزارهای گوناگون سازمان شان مانند نرم افزارهای مالی، اداری و منابع انسانی استفاده کنند. پس از استفاده از سیتریکس از آن جایی که همه کاربران از یک پایگاه داده و یک سرور مرکزی استفاده خواهندکرد دیگر نیاز نیست هزینه های سخت افزاری، لایسنس نرم افزار، راه اندازی و نگهداری سرورهای مجزا در شعبه های گوناگون سازمان تان را بپردازید، هم چنین تمرکز دیتابیس ها و سرورهای سازمان کمک می­کند تا امنیت اطلاعات بالا رفته، کنترل دسترسی­ها آسان تر شود و نگهداری سرورهای مربوطه راحت تر شود. سیتریکس پهنای باند بسیار کمی را برای استفاده هر کاربر به کار می­گیرد و این کمک می­کند تا کاربرانی که دارای خطوط ارتباطی ضعیف هستند نیز بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند. در صورت لزوم ایجاد تغییرات، دیگر نیاز نیست به رایانه کاربران سازمان در تمام نقاط کشور مراجعه کرد بلکه فقط کافی است نسخه روی سرور سیتریکس به روز رسانی شود.

  رویکردهای مهندسی شبکه وانیا در نصب و استقرار سیتریکس
  استقرار و پیکربندی صحیح سامانه سیتریکس و هم چنین استفاده از لایسنس های اورجینال، آزمایش کارکرد صحیح سرور سیتریکس پس از نصب و استقرار، تطبیق حداکثری سرور سیتریکس با نیازهای، خواسته­ ها و شرایط مشتری، آموزش راهبر شبکه برای مدیریت و نگهداری سرور سیتریکس، آموزش کاربران راه دور سیتریکس، همراهی مشتریان به مدت یک ماه پس از تحویل سرور سیتریکس جهت اطمینان از استفاده مورد انتظار از سرور سیتریکس.”>

 • لایسنس سیتریکس

  سیتریکس نیز مانند شرکت های نرم افزاری دیگر برای کنترل استفاده از محصولات خود و هدایت کاربران برای خرید محصولات سیتریکس، از ابتدا روی نرم افزارهای خود لایسنس گذاری کرده است. محصول XenApp این شرکت نیز در مقایسه با سایر محصولات سیتریکس از این قاعده مستثنی نیست. لایسنس نرم افزار XenApp شرکت سیتریکس ۴ نسخه دارد. این بخش بندی به خاطر این است که هر مشتری بتواند متناسب با نیاز خود نسخه مناسب را خریداری کند و به این ترتیب در هزینه خرید راهکار صرفه جویی کند:

  • لایسنس نسخه Platinum نرم افزار سیتریکس XenApp: قوی ترین و امن ترین راهکار برای در دسترس قرار دادن نرم افزارها از راه دور به هر کاربر به کمک ابزارهای قدرتمند توسعه، مدیریت و کنترل محیط های پیچیده
  • لایسنس نسخه Enterprise نرم افزار سیتریکس XenApp: یک راهکار کارآمد در رده Enterprise برای در دسترس قرار دادن نرم افزارها از راه دور برای مدیریت سیتریکس در محیط های بزرگ
  • لایسنس نسخه Advanced نرم افزار سیتریکس XenApp: یک زیرساخت عالی برای در دسترس قرار دادن نرم افزارها از هر کجا از راه دور به صورت امن و زنده با بیشترین کارایی.
  • لایسنس نسخه Fundamentals نرم افزار سیتریکس XenApp: یک بسته نرم افزاری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط برای دسترسی راه دور به نرم افزارها به صورت امن از راه دور برای کاربران در هر کجا.

  نت وب در حال حاضر برای مشتریان گرامی لایسنس معتبر و اورجینال سیتریکس را به شرح زیر تهیه و تامین کرده و به فروش می رساند:

  • لایسنس نرم افزار سیتریکس نسخه ۶ (Citrix XenApp License 6.0)
  • لایسنس نرم افزار سیتریکس نسخه ۶/۵ (Citrix XenApp License 6.5)
  • لایسنس نرم افزار زن دسکتاپ سیتریکس (Citrix XenDesktop License)
  • لایسنس نرم افزار زن سرور سیتریکس (Citrix XenServer)
 • راه اندازی و پشتیبانی سیتریکس

  همواره برقراری ارتباط بین شرکتها و شعباتشان در مکانهای جغرافیایی دور از هم جهت استفاده از نرم افزارهای یکپارچه مورد نیاز با سرعت کنونی اینترنت معضلاتی را بوجود آورده است به ویژه اگر بین این دفاتر عدم یکپارچگی بین سیستم عامل های مختلف نیز وجود داشته باشد . این شرکتها برای ایجاد یکچارچگی بین اطلاعات ملزم به صرف هزینه های بسیار جهت تغییر در نرم افزارهایشان برای تبادل اطلاعات و یا ورود اطلاعات به طور همزمان بودند اما با استفاده از نرم افزار CITRIX این مشکلات مرتفع شده و امکان اتصال با سرعت قابل قبول برقرار می گردد. با استفاده از سیتریکس شما می توانید تمامی برنامه های خود را اعم از سیستم های فروش،انبارداری،‌ نرم افزارهای حسابداری ، کنترل دوربین های مدار بسته و یا هر برنامه دیگری که تحت ویندوز کار می کنند را در هر زمانی و در هر مکانی و بر روی هر نوع دستگاه و هر سیستم عاملی بدون نیاز به نصب آن نرم افزار بر روی کامپیوتر کاربر به کاربران خود ارائه کنید.

  مجازی سازی نرم افزارها با استفاده از تکنولوژی  Citrix دارای قابلیتهای  فراوانی برای سازمانها ، شرکتها و کاربران استفاده کننده می باشد، که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  ۱- کاهش هزینه در جهت خرید سخت افزار های قوی برای دستگاه های کاربران برای اجرای نرم افزارها
  ۲- دسترسی به برنامه های مختلف در هر زمان و مکانی برای کاربران
  ۳- قابلیت آپدیت نرم افزارهای ارائه شده به کاربران با کمترین هزینه و زمان
  ۴- بدون نیاز به نصب نرم افزار بر روی دستگاه کاربران
  ۵- تنها نیاز به یک قفل برای برنامه هایی که دارای قفل می باشند و قرارگیری قفل بر روی سرور.

  ۶- قابلیت کنترل کاربران در حال استفاده از نرم افزارها و تنظیم سطوح دسترسی
  ۷- قابلیت اجرای نرم افزارهای تحت ویندوز بر روی دستگاه هایی با سیستم عاملهای لینوکس ، اپل مکینتاش ، آندروید ، ویندوز موبایل ، بلک بری ، آیفون ، آی پد ، جاوا ، یونیکس و …
  ۸- افزایش توانایی سرویس دهی در حجم بالا.
  ۹- آنلاین بودن سیستم و مشاهده تمامی اطلاعات برای تمامی کاربران به صورتReal Time

  ۱۰-صرفه جویی در هزینه خرید لایسنس نرم افزارها (بسیاری از نرم افزارها دارای لایسنس هستند و برای تعداد دستگاه های موجود در شبکه باید لایسنس خریداری شود ، ولی با استفاده از این تکنولوژی فقط خرید یک لایسنس کافی است)