به‌روزرسانی ماهانه گوگل پیکسل ۴ با بهبود قابلیت Face Unlock عرضه شد

شما احتمالا به خاطر دارید که گوگل گوشی‌های سری پیکسل 4 را در اکتبر سال گذشته با یک قابلیت جدید تشخیص چهره امن به نام Face Unlock معرفی کرد. اما موضوع تعجب‌برانگیز این بود که کاربران برای کار با آن، نیازی به باز کردن چشمان‌شان نداشتند. این را با سیستم تشخیص چهره Face ID اپل روی آیفون مقایسه کنید که کاربران به‌طور پیش‌فرض ملزم به باز کردن هر دو چشم‌شان هستند.

شاید بپرسید که چرا این موضوع مهم است؟ اهمیت آن به خاطر این است که هر کسی می‌تواند زمانی که شما در خواب هستید پیکسل 4 را جلوی صورت‌تان بگیرد و بدون آنکه نیازی به باز بودن چشمان‌تان باشد، قفل گوشی‌تان را به‌راحتی باز کند. مورد خطرناک‌تر اینکه، یک فرد خلافکار شما را بیهوش کند و سپس با گرفتن هندست جلوی صورت‌تان آن را آنلاک کند.

البته گوگل بعدا متوجه اشتباه خود شد و گفت که برای برطرف کردن آن یک آپدیت ارایه می‌کند. ماه گذشته، زمانی که دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 11 عرضه شد، شاهد یک گزینه سوییچ با برچسب “Require eyes to be open” برای Face Unlock بودیم. اما خبر خوب اینکه کاربران پیکسل 4 لازم نیست که تا زمان انتشار رسمی اندروید 11 در ماه سپتامبر منتظر بمانند، چراکه آپدیت امنیتی ماهانه پیکسل، این گزینه را اضافه کرده است.

برای چک کردن وضعیت Face Unlock روی گوشی پیکسل 4 خود به بخش Settings>Security>Face Unlock بروید که در قسمتی با عنوان “Requirements for Face Unlock”، گزینه سوییچ را مشاهده خواهید کرد. البته برخی از کاربران پیکسل 4 گزارش داده‌اند که بعد از نصب آپدیت امنیتی، سوییچ مذکور روی “on” تنظیم شده است. با این‌حال، شاید لازم باشد که این موضوع را خودتان چک کنید.

این ماه همچنین سه آپدیت‌های عملکردی نیز برای گوشی‌های پیکسل 2، پیکسل 2 XL، پیکسل 3، پیکسل 3 XL، پیکسل 3a، پیکسل 3a XL، پیکسل 4 و پیکسل 4 XL عرضه شد. یکی از آن‌ها، مشکل نشت حافظه برای جلوگیری از اتصال‌های اضافه BLE را برطرف خواهد کرد. آپدیت عملکردی دوم، مشکل ورودی صوتی بلوتوث را در برخی از سناریوهای خاص رفع کرده است. آپدیت سوم هم مشکل لگ هنگام باز کردن صفحه‌کلید در تعدادی از اپلیکیشن‌ها را برطرف نموده است.

برای به‌روزرسانی سری پیکسل 2، پیکسل 3، پیکسل 3a یا پیکسل 4 می‌توانید به بخش Settings>System>Advanced>System update مراجعه کنید.

نوشته به‌روزرسانی ماهانه گوگل پیکسل 4 با بهبود قابلیت Face Unlock عرضه شد اولین بار در اخبار تکنولوژی و فناوری پدیدار شد.